Forumul colectionarilor de scoici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forumul colectionarilor de scoici

Primul forum din Romania dedicat colectionarii scoicilor

Galerie de imagini
Ultimele subiecte
» Specie neidentificata
Propunere pentru un forum mai bun EmptyVin Noi 29, 2013 9:20 pm Scris de unio

» Harry din Caransebes
Propunere pentru un forum mai bun EmptySam Iul 20, 2013 9:20 pm Scris de unio

» Familia Tonnidae, genul Tonna - unii dintre uriasii lumii gasteropodelor
Propunere pentru un forum mai bun EmptyMier Apr 10, 2013 9:21 pm Scris de harry

» Melci de uscat din Romania
Propunere pentru un forum mai bun EmptyDum Mar 03, 2013 1:37 pm Scris de harry

» Gasteropode terestre - Cepaea vindobonensis (Ferussac, 1821)
Propunere pentru un forum mai bun EmptySam Feb 16, 2013 1:17 pm Scris de Melinda

» Gasteropode terestre - Familia Bradybaenidae
Propunere pentru un forum mai bun EmptyVin Ian 25, 2013 8:51 pm Scris de unio

» Familia Cardiidae
Propunere pentru un forum mai bun EmptySam Ian 12, 2013 12:42 am Scris de Melinda

» Melci de apa
Propunere pentru un forum mai bun EmptyMar Ian 08, 2013 6:00 pm Scris de unio

» Familia Strombidae
Propunere pentru un forum mai bun EmptySam Ian 05, 2013 7:29 pm Scris de unio


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Propunere pentru un forum mai bun

+2
unio
Andrei BLEDEA
6 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Propunere pentru un forum mai bun Empty Propunere pentru un forum mai bun Sam Noi 27, 2010 9:36 pm

Andrei BLEDEA

Andrei BLEDEA
Membru nou

Buna ma numesc Bldea Andrei si sunt f pasionat de scoici ma bucur f tare ca sunt membru pe acest forum unde pot sa imi imbogatesc "vocabularul" in ceea ce priveste
aceasta pasiune frumoasa,doresc sa ii provoc si pe restul membrilor sa isi posteze colectia cu poze eventual date :ce specie din ce regiune..........
As vrea sa stiu daca sunt magazine in care sa poti sa iti cumperi scoici,daca aveti voi de vanzare sau la schimb as dori sa stiu.

2Propunere pentru un forum mai bun Empty Re: Propunere pentru un forum mai bun Dum Noi 28, 2010 5:58 pm

unio

unio
Membru senior

Salutari Andrei si ma bucur ca te avem intre noi. Speram sa ne imbogatim impreuna ,, vocabularul" si cunostintele in acest domeniu. I-mi place ca tu ai inceput cu fapta si nu cu vorba, postandu-ti intai in galerie pozele cu colectia si apoi prezentadu-te. Este adevarat si aici ca o imagine face cat o mie de cuvinte.
Magazine specializate pe vanzarea de scoici nu am intalnit decat pe litoralul Marii Negre , impreuna cu tarabele din satul de vacanta din Mamaia, insa eu ,, bantui" florariile si magazinele de suveniruri prin orice localitate prin care trec, si uneori mai am si noroc sa gasesc cate ceva.

Aragorn

Aragorn
Membru senior

Bine ai venit printre noi Andrei...si sedere cat mai indelungata...

https://s980.photobucket.com/albums/ae290/Aragorn_album/Colectie%

4Propunere pentru un forum mai bun Empty Re: Propunere pentru un forum mai bun Lun Noi 29, 2010 6:56 pm

Admin

Admin
Admin

Buna Andrei, bine ai venit si ma bucur ca ai decis sa postezi un mesaj pentru noi.
In ceea ce ma priveste eu nu am niste magazine specializate din care cumpar scoici dar pe cele mai multe le-am cumparat in timpul concediilor din strainatate. Anul asta colectia mea s-a imbogatit doar cu un singur exemplar de amonit, deci nu a fost un an prea grozav.

5Propunere pentru un forum mai bun Empty Re: Propunere pentru un forum mai bun Vin Dec 24, 2010 7:41 pm

Melinda

Melinda
Membru senior

Bine ai venit alaturi de noi Andrei!!!!Deocamdata nu am scoici la schimb pentru ca mai este un colectionar in orasul meu,care este chiar Unio si cu el tot colaborez.Anul asta a fost foarte slab din punct de vedere malacologic. Smile Felicitari pentru colectie Andrei!!!

http://gizmo.sunphoto.ro/

6Propunere pentru un forum mai bun Empty Re: Propunere pentru un forum mai bun Dum Dec 26, 2010 11:03 pm

harry

harry
Membru senior

Buna ma bucur sa pot comunica cu oameni ca tine si anul acesta a fost un an mediocru am adaugat destule exemplare la colectie.

http://scoici.sunphoto.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum