Forumul colectionarilor de scoici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forumul colectionarilor de scoici

Primul forum din Romania dedicat colectionarii scoicilor

Galerie de imagini
Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Specie neidentificata
    Un alt fel de colectie de moluste EmptyVin Noi 29, 2013 9:20 pm Scris de unio

    » Harry din Caransebes
    Un alt fel de colectie de moluste EmptySam Iul 20, 2013 9:20 pm Scris de unio

    » Familia Tonnidae, genul Tonna - unii dintre uriasii lumii gasteropodelor
    Un alt fel de colectie de moluste EmptyMier Apr 10, 2013 9:21 pm Scris de harry

    » Melci de uscat din Romania
    Un alt fel de colectie de moluste EmptyDum Mar 03, 2013 1:37 pm Scris de harry

    » Gasteropode terestre - Cepaea vindobonensis (Ferussac, 1821)
    Un alt fel de colectie de moluste EmptySam Feb 16, 2013 1:17 pm Scris de Melinda

    » Gasteropode terestre - Familia Bradybaenidae
    Un alt fel de colectie de moluste EmptyVin Ian 25, 2013 8:51 pm Scris de unio

    » Familia Cardiidae
    Un alt fel de colectie de moluste EmptySam Ian 12, 2013 12:42 am Scris de Melinda

    » Melci de apa
    Un alt fel de colectie de moluste EmptyMar Ian 08, 2013 6:00 pm Scris de unio

    » Familia Strombidae
    Un alt fel de colectie de moluste EmptySam Ian 05, 2013 7:29 pm Scris de unio


    Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

    Un alt fel de colectie de moluste

    4 participanți

    In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

    1Un alt fel de colectie de moluste Empty Un alt fel de colectie de moluste Joi Aug 26, 2010 9:08 pm

    unio

    unio
    Membru senior

    Paralel cu colectionarea de cochilii de moluste, am gasit un alt mod de a ma bucura de frumusetea lor. Prezinta unele avantaje nete, ca de exemplu depozitarea exemplarelor, intretinerea si nu in ultimul rand pretul. Sunt la inceput, dar sunt totusi sigur ca acest hobby nu va trece pe primul loc in detrimentul cochiliilor.

    Un alt fel de colectie de moluste Th_BILD1050

    Un alt fel de colectie de moluste Th_BILD1052

    Un alt fel de colectie de moluste Th_BILD1054

    2Un alt fel de colectie de moluste Empty Re: Un alt fel de colectie de moluste Vin Aug 27, 2010 12:00 pm

    Melinda

    Melinda
    Membru senior

    Foarte interesanta si frumoasa colectie.Felicitari Unio pentru idea de a colectiona timbre cu moluste!

    http://gizmo.sunphoto.ro/

    3Un alt fel de colectie de moluste Empty Re: Un alt fel de colectie de moluste Sam Aug 28, 2010 8:01 am

    Admin

    Admin
    Admin

    Foarte buna ideea, bravo!

    Aragorn

    Aragorn
    Membru senior

    Foarte interesant,Unio...Sa-ti spun drept,nu am mai vazut timbre cu moluste...

    https://s980.photobucket.com/albums/ae290/Aragorn_album/Colectie%

    5Un alt fel de colectie de moluste Empty Re: Un alt fel de colectie de moluste Dum Aug 29, 2010 8:58 pm

    unio

    unio
    Membru senior

    Multumesc pentru aprecieri. Eu am mai vazut- drept sa spun doar pe internet - si monede care au drept efigie moluste, precum si cartele telefonice.

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

    Subiecte similare

    -

    » Colectie de vinzare

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum